Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

Czy warto założyć firmę? O czym pamiętać? A może firma w innym kraju, przykładowo w Niemczech?

  • Data dodania: 15 June 2021
Praca jest czymś przed czym ciężko uciec, ponieważ jest ona niezbędna, żeby realizować swoje różnorakie plany na życie. Zapewnia pieniądze, co oznacza, iż możemy kupować różnorakie rzeczy, realizować swoje hobby, zwiedzać świat.


perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Długo można by tak wymieniać. Określone osoby jednak mają dość pracy na etacie, więc dość poważnie myślą o tym, by przejść “na swoje”, co oznacza, iż mają w planach otworzyć własną działalność gospodarczą. Czy to właściwy pomysł?


To na pewno większa wolność, bo nie mamy nad sobą szefa. Niekiedy to jednakowoż wyłącznie wolność w teorii, ponieważ jak na etacie mieliśmy szefa i swoje powinności, tak we własnej firmie wszystko nam się maksymalizuje. Mamy wielu klientów, których trzeba obsługiwać, a tak naprawdę są różnorakie osoby, więc raz będzie lepiej, a raz spotkamy się z tzw. “trudnym” klientem. Inna sprawa wiąże się z opłatami.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj oprócz tego inny tak samo zajmujący news kancelaria rady prawnego kalisz.

Na etacie mieliśmy wypłatę, a składki to była sprawa pracodawcy - wiedzieliśmy, iż pewna kwota idzie na emeryturę, ubezpieczenie oraz podatki, ale jakoś nie myśleliśmy o tym, gdyż byliśmy na to przygotowani.


Przy własnej firmie każdego miesiąca trzeba zapłacić dużo pieniędzy dla państwa, więc należy sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to przygotowani. Jak już jednakowoż planujemy założyć firmę, mamy taką pewność, to może korzystniejsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma ułożony i czytelny system podatkowy, tak więc z góry jest wiadome, ile zapłacimy oraz czy będzie to opłacalne.


Niemcy są państwem bardzo rozwiniętym, przez lata wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko funkcjonuje tu jak w przysłowiowej niemieckiej maszynie - jest porządnie, są zasady, a prowadzenie firmy jest o wiele bardziej łatwej niż w Polsce.

Ten artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe polecane zwolnienie lekarskie treści, ponieważ są równie interesujące i wciągną Cię całkiem.

Dobrze o tym pomyśleć, jak będziemy zdecydowani zakładać firmę.