Jak planuje się badanie?

  • Data dodania: 13 November 2018
Coraz więcej firm w kraju decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dodatkowo wyszkolonych pracowników.

Z pewnością zgadujecie na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim sprawdza się poziom obsługi klienta na terenie danego placówki. Oczywiście zorganizowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i trochę kosztuje. Jednak działy marketingu zazwyczaj wykorzystują w pracy rezultaty. Duże przedsiębiorstwa zamawiają tego typu badania raz na kilka miesięcy, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich pracowników, a także mieć na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz). Jak się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy ustala się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.rozkładu towaru oraz opisu typowego klienta. Dalej konstruuje się specjalistyczny formularz, zawierający właściwą ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także niezbędne. W nich bowiem audytor (rzuć okiem) może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.Kiedy mamy już gotowy formularz musimy zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury spostrzegawczy, mieć trochę zdolności analitycznych.Oprócz tego szuka się ludzi, którzy sumiennie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem niepożądane sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Agencja badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie drogie.
Zakończeniem wizytacji jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest przestarzała, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w tym samym sprzedaż.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć dobra praca, także w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ofertami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy propozycji typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Musimy wejść na adresy działających w naszym mieście firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.