Jak projektuje się badanie?

  • Data dodania: 13 November 2018
Coraz więcej przedsiębiorstw w kraju chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dodatkowo przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zastanawiacie się na czym polega to badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie danego sklepu. Naturalnie przygotowanie usługi wymaga czasu i niemało kosztuje. Jednak klienci prawie zawsze wykorzystują w pracy rezultaty. Duże przedsiębiorstwa zamawiają tego typu badania raz na kilka miesięcy, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także mieć na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: ). Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedstawicielem firmy zatwierdza się jakie typy sprzedaży są stosowane w firmie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również opisu typowego konsumenta. Następnie opracowuje się szczegółowy formularz, zawierający optymalną ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby tajemniczy klient mógł szybko ocenić sklepu, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) może zamieścić swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, mieć nieco zdolności aktorskich.Oprócz tego szuka się ludzi, którzy uczciwie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niechciane sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego placówki, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: ).
Firma badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zakończeniem części kontrolnej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często firmy dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, zwłaszcza dla osób studiujących, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi ogłoszeniami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ogłoszeń typu . Trzeba wówczas znaleźć strony funkcjonujących w naszym mieście agencji badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich formularz zamieszczony na stronie www.