Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

Na co uważać wybierając hak holowniczy?

  • Data dodania: 1 August 2019
Kierowcy aut dzisiaj nie wyobrażają sobie podróżowania bez holowniczego zaczepu. Przydatność jego jest nieoceniona zwłaszcza w awaryjnych sytuacjach.


Holowniczy hak nie dodaje uroku należącemu do nas samochodowi.
ubezpieczenie
Author: Brompton


Zdarza się tak, że w czasie instalacji osprzętu do holowania jest konieczne cięcie zderzaka. Zagmatwa to sam montaż oraz dodatkowo oszpeci pojazd. Przed zakupem haka trzeba więc sprawdzić, czy wytwórca haka gwarantuje instalację bezinwazyjną lub (fosforanowanie stali cena) tego typu podcięcie zderzaka, które będzie niewidoczne. Hak wybieramy na podstawie marki pojazdu, jego modelu czy roku produkcji. Zakupiony hak powinien zatem być dedykowany do pojazdu, w jakim będzie zamontowany. Wtedy możemy posiadać gwarancję, że mocowanie będzie wykorzystywało otwory fabryczne, a to ułatwi instalację.

Ten następujący link (http://www.fiat.serwis.biz.pl/) prowadzi do wpisu, który posiada przydatne treści - zapewne Cię zaciekawią i będą użyteczne.

Przy kupnie haka holowniczego trzeba się upewnić, że posiada on konieczną homologację europejską, która dopuszcza auto do poruszania po krajach UE.


woda


Nie powinniśmy kupować haków najprostszych, jakie są montowane w aucie na stałe. Solidny model powinien posiadać możliwość demontażu kuli. Duża część modeli posiada mocowanie śrubowe a oznacza to, że w przypadku, gdy chcemy zdjąć kulę musimy odkręcić śruby. Im więcej śrub, to więcej czasu zajmie czynność. Ale atutem tego rozwiązania jest dość niska cena. Tego typu zestaw można zakupić już za 200 zł. Bardziej wymagający użytkownik może kupić hak z odpięciem automatycznym. Posiadamy tu system zapadek, który pozwala na zdjęcie kuli w dosłownie parę chwil. Żąda to jednak zastosowanie zabezpieczenia dodatkowego w formie zamka na klucz.
Taki hak może kosztować nas nawet 500 PLN. Decydującym parametrem zapewniającym funkcjonalność haka jest uciąg haka. Naturalnie im będzie wyższy, tym pozwala na ciągnięcie większej przyczepki.