Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

O czym wiedzieć zakupując części do samochodu? Co jest najważniejsze? Jak je dobierać?

  • Data dodania: 1 July 2019
Co określony czas powinniśmy zamienić części w naszym pojeździe. Nie istnieje tu inna możliwość, bo pojazd jak pozostałe rzeczy ulega awariom. Jak jednakże dobierać części?


Zamienne części do większości pojazdów dzielą się na trzy rodzaje - wybieramy je w zakresie jakościowym.


poduszki powietrzne


Jedna z grup części (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/ramiona-obrotowe-techkar,2,3565) jest z ASO, inna to zamienniki renomowanych producentów, a trzecia grupa podzespoły regenerowane. Ten podział definiuje dyrektywa z 2010, jaka gwarantuje swobodną konkurencję w obszarze części zamiennych do samochodów.


Taka dyrektywa umożliwia kierowcy podjąć decyzję, jakiego rodzaju części będzie używał przy naprawie. Może podjąć decyzję czy części samochodowe do Fiat będą najnowsze a może po regeneracji. Nawet jeżeli pojazd jest na gwarancji to właściciel jest w stanie zażyczyć sobie, by zastosować zamienniki o standardzie porównywalnej jakości, ale nie oryginalnych oraz zachować gwarancje na pojazd - . Dzięki temu nie musimy tracić pieniędzy na droższe części. Oczywiście jeśli posiadamy fiata to czasem dobrze udać się do serwisu, bo serwis fiata to miejsce, gdzie gdzie kupić akumulator profesjonalnie zbadają nas samochód. Jeżeli jednak wiemy, co jest źle i wiemy jakiego rodzaju część dobrać, to najkorzystniejszym rozwiązaniem są części regenerowane.


To ciekawa opcja pod kątem finansowym, lecz również ekologicznym, bo używamy wcześniej zastosowane podzespoły.
Trzeba mieć jednak pewność, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła, zostały także zregenerowane za pomocą właściwych procedur oraz standardów - Fiat Serwis. Jak będziemy o tym pamiętać, to na pewno dobrane części będą najbardziej korzystne pod każdym kątem.