Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

Otwarty umysł oraz bezustanne poszukiwanie nowych rozwiązań rewolucjonizują otaczającą nas rzeczywistość

  • Data dodania: 19 January 2021
Działanie w pojedynkę, szczególnie na polu biznesowym, bywa mało dochodowe. Specjaliści od marketingu podają najróżniejsze pomysły, jak wprowadzić w czyn chociażby nawet parę elementów kooperacji, równocześnie nic na tym nie tracąc.


Grupa biznesmenów
Author: Anthony Easton
Source: http://www.flickr.com
Współdziałanie, czyli współpraca przedsiębiorstw (współpraca firm -> ma przecież polegać na obopólnych korzyściach. Jednym z najprostszych rozwiązań w tym zakresie staje się wymiana logo. Takie działanie w praktyce oznacza, że niepowtarzalny znak firmowy zostaje umieszczony przykładowo na stronach internetowych wszystkich powiązanych ze sobą instytucji.

Można oczywiście wprowadzić ściślejsze powiązania, polegające już na wymianie doświadczeń biznesowych, wspólnym pozyskiwaniu klientów lub realizacji tych samych projektów badawczych. Obecnie, kiedy dostęp do nowoczesnych technologii jest o dużo łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, takie zadania można doprowadzać do finału na obszarze całego kraju, a szczególnie w województwach położonych na wschodzie Polski, gdzie rozwój gospodarki jest mocno ograniczony przez nieobecność surowców naturalnych.

Biurowiec
Author: y.becart
Source: http://www.flickr.com
Jedną z takich aktywności, łączącą w sobie wspomniane elementy, jest klaster it . Sama definicja nie jest loteryjna i odsyła do skojarzeń związanych z szeroko rozumianą kooperacją. Klaster to miano, które przypomina nam terminologię z różnych dziedzin. Określnik pochodzi z angielszczyzny, a na przykład w muzyce nazywa współbrzmienie paru dźwięków. Skrót it bywa powszechnie stosowany w branży informatycznej.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz tekst, to przejdź na adres tego serwisu i tam wyszukasz znacznie więcej skrupulatnych treści.

Jak widać, tak zbudowane określenie już na wstępie podpowiada, że będziemy mieć do czynienia z innowacyjnym pomysłem skierowanym na owocną współpracę.

Aby zostać członkiem takiej grupy należy spełnić wszystkie kryteria określone w regulaminie. Klaster it przyjmie do siebie tylko uczciwych oraz aktywnych handlowców, dla których dobro własnej firmy jest w takim samym stopniu ważne, jak sukces ogółu. Etos postępowania jest tak samo fundamentalny, jak umiejętności zarządzania, wiedza podręcznikowa i aktualnie zajmowana pozycja na rynku międzynarodowym.

Tak zaprojektowana współpraca przedsiębiorstw przypomina trochę określenie znane nam z zagadnień lekcji biologii, czyli symbiozę. Same władze klastra it są zmuszone nieustannie czuwać nad tym, by taka współpraca nie zaczęła przypominać innego zoologicznego pojęcia, a mianowicie pasożytnictwa.