Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

Prosta droga do fortuny

  • Data dodania: 5 July 2021
Oszczędzanie jest to bardzo ważna kwestia, niestety nierzadko lekceważona.


Jak mówią profesjonaliści, słabo rozwinięta niestety jest u nas tak zwana kultura oszczędzania.


Termin ten znaczy pewien nawyk odkładania jakiejś kwoty z dochodów na przyszłość i przekonanie że jest to działanie zwyczajne. Niestety, jak wskazują badania (zobacz by porównać) nie jest dobrze. Szczerze mówiąc trudno się zdumiewać, nie jest to mimo pozorów łatwy proces. Do częstych kłopotów utrudniających oszczędzanie jest źle dobrany cel oszczędzania bądź jego brak. Poradzić sobie z owym kłopotem pomoże nam niezależny doradca finansowy.


firma - wizerunek
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


Na podwalinie dialogu z klientem oszacuje nasz potencjał i wspólnie z klientem określi cel szczędzenia. Powszechnie sądzi się iż powinno się być bogatym żeby odkładać na czas przyszły. Nie jest to prawda każdy może oszczędzać aczkolwiek jednostce o niewielkich dochodach proces ten zajmie znacznie więcej czasu. Najpierw bowiem musimy nazbierać tzw. poduszkę finansową, czyli sumę jaka pozwoli nam zabezpieczyć się przed wydatkami przypadkowymi bez wpływu na pułap oszczędności. Gdy już posiadamy kapITał możemy od oszczędzania przejść, używając porównania z świata gier, na wyższy pułap zatem inwestowania. Rzecz jasna i w tym przypadku niezależny doradca finansowy jest to optymalny wybór jeśli nie mamy czasu ani stosownej wiedzy by samodzielnie wyselekcjonować narzędzie inwestowania. Jest ich dosyć sporo, w największym stopniu znane to giełda jak też fundusze inwestycyjne.
W najwyższym stopniu znane są fundusze inwestycyjne otwarte, sądzi się je za najbardziej płynne, czyli takie które stosunkowo łatwo w dowolnym, przystępnym dla inwestora okresie można zbyć.