W jaki sposób prawidłowo używać samochodową klimatyzację, by przez długi okres się szczycić przyjemnym chłodem?

  • Data dodania: 12 April 2019
Znaczna większość kierowców korzysta z samochodowej klimatyzacji tylko wiosną bądź latem. Kiedy to panują niezwykle wysokie temperatury. Zdecydowanie jest to duży błąd, bowiem klimatyzacja samochodowa wysusza powietrze i pozwala się pozbyć wilgoci z wnętrza jesienią oraz zimą.

Z takiej klimatyzacji samochodowej trzeba korzystać przez calutki rok. Ponieważ w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> ). Jest on smarowany przez olej, który miesza się z czynnikiem chłodzącym. Niewłączana przez kilka miesięcy sprężarka jest w stanie zapiec się jak również zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to bardzo drogi element całego układu klimatyzacji samochodowej. Jego wymiana jest w stanie kosztować nawet parę tysięcy złotych. Kompresor odpowiada za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie.

Odkryj bardziej tę sprawę i zobacz treść na witrynie (http://prestigedecor.com.pl/o-nas/). Opublikowano tam pokrewne teksty, zatem zapewne znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

A do jego napędu się wykorzystuje klinowy pasek silnika samochodowego. Z tego zatem powodu zaleca się uruchamianie samochodowej klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe co najmniej raz na tydzień na przynajmniej dziesięć minut. Wielokrotnie można spotkać się z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.
kompresor klimatyzacji
Wypalone gumowe amortyzatory lub fioletowy kolor samej tarczy może wskazywać na nieznaczną ewentualnie całkowitą niedrożność układu. A to powoduje wstrzymanie pracy tłoków i jest przyczyną poślizgu tarczy sprzęgłowej. Ten poślizg czyni, iż sprzęgło klimatyzacji się przegrzewa. Szybki wzrost temperatury przyczynia się do uszkodzenia elementów gumowych całego układu. Na szczęście coraz częściej montowane są termiczne bezpieczniki cewek, które ograniczają koszty związane z naprawą układu klimatyzacji samochodowej, zobacz całą ofertę: . Trzeba tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć niezbędne wnioski i w porę przedsięwziąć odpowiednie kroki. W tego typu sprzęgle samochodowej klimatyzacji wystarczy czasem wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie tarczy sprzęgłowej i pasowego koła. Wymiana łożysk też może poprawić parametry układu klimatyzacji samochodowej.Warto z tego względu używać samochodową klimatyzację przez cały rok kalendarzowy. Oczywiście należy co jakiś okres robić przegląd układu i wymienić podstawowe elementy.