Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii?

  • Data dodania: 12 May 2021
Wyjeżdżając do pracy za granicę, wybierając się w podróż lub z wizytą do znajomych dobrze jest przed wyjazdem zorientować się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo zwrócić się o pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.

Budowa, budowa domu
Author: A Repository (best viewed in Sets)
Source: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, kolizje drogowe, w miejscach publicznych. O ile ranny miał wypadek nie z własnej winy, należy mu się odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie zgłosić najpóźniej 3 lata po zaistniałej sytuacji. Wiedzy na temat należnych odszkodowań należy szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Niebezpieczne wypadki w miejscu pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z najczęstszych jest brak zapewnionego przez pracodawcę szkolenia, stanowiący zagrożenie sprzęt lub pomyłka pracownika. Zaistniały wypadek trzeba bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej kwota rekompensaty może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, wynajęcie pojazdu zastępczego, odszkodowanie za zniszczenie mienia, koszty pobytu w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone poprzez niezdolność do pracy zarobki.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze pokrzywdzony powinien zgłosić kolizję policji, wykonać zdjęcia uszkodzonego pojazdu oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania oraz dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwierzytelni zdarzenie, przez co oczekiwanie na należne odszkodowanie skróci się do minimum. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu i zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek w trakcie podróżowania komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, zabudowaniach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i wybrać się na badanie lekarskie.Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć należne odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy (zobacz wymiar czasu pracy) do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Odszkodowanie składa się z trzech części. Jedną z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jego wysokość zależy od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności.

Czy myślisz, że umieszczone tu informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (https://aureus.pl/kredyt-sprzet-budowlany/), a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Odnoszą się one do konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Ostateczna kwota może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku.