W naszym kraju często emerytury bywają bardzo małe - dlatego warto czasami zastanowić się nad opcjami, które daje hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową.

  • Data dodania: 1 January 2019
Niestety spora grupa seniorów w Polsce ma niezwykle małe emerytury, które nie zezwalają na godne życie - rachunki, jedzenie, leki.


Nie mówiąc już o takich luksusach, jak wycieczki albo wyjścia do kawiarenki z koleżankami.

Jeżeli interesuje Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj, a na pewno uzyskasz mnóstwo interesujących danych na ten temat.

Wielu seniorów boryka się każdego dnia z kwestią - "Co kupić, a bez czego da się żyć?"


Author: Mussi Katz
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście pojawił się pewien projekt, jak dopomóc seniorom, żeby starość była prostsza i nie koncentrowała się tylko i wyłącznie na stałym ciułaniu pieniędzy. Jest coś takiego jak hipoteka zwrotna . Chodzi w niej o to, że osoba w podeszłym wieku, jeśli jest posiadaczem posesji, zawiera umowę z firmą, która po śmierci seniora będzie wyłącznym właścicielem nieruchomości. Starsza osoba zyskuje za to bezterminowy suplement pieniężny do świadczeń emerytalnych, który jest ściśle powiązany z wyceną nieruchomości. Hipoteka zwrotna wydaje się być pożyteczna dla tych seniorów, których emerytura jest bardzo niska, ale także dla tych, którzy nie mają dziedziców. Wówczas nie będą mieli poczucia winy, że mieszkanie pójdzie na marne, skoro i tak nie mieliby osoby, której chcieliby to przepisać.


Trzeba podumać nad zaletami takiej hipoteki, gdyż może emerytom to w sporej mierze ułatwić regularne tworzenie domowego budżetu
Przy niewielkiej emeryturze jakikolwiek nadprogramowy grosz się przyda. Wówczas senior (www.siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-pilki-noznej/senior/) będzie mógł żyć bez stresu, ponieważ będzie wiedział, że na wszystko starczy mu pieniędzy.