Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/albeemotorsports.com/includes/menu.inc).

Zastanawiasz się nad właściwym sposobem oceny podwładnych? Zdecyduj się na metodę 360 stopni

  • Data dodania: 13 November 2020
Pracodawcy wielokrotnie zastanawiają się, jak oceniać swoich podwładnych, by dostać na ich temat wszystkie potrzebne informacje. Jest wiele możliwych sposobów, jednak jednym z wyjątkowo efektywnych jest ocena 360 stopni. Co dobrze jest o niej wiedzieć?
Zgodnie z nazwą stosując ją otrzymujemy pełną informację zwrotną, a zatem ocenę pochodzącą z różnych obszarów.

Zobacz, czy następny link (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/gdansk.html) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Na pewno bardzo pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Ma służyć przede wszystkim do analizy kwalifikacji interpersonalnych i menedżerskich, które są jednymi z najtrudniejszych do oszacowania. Niniejsza pracownicza ocena jest oparta na ankiecie, która odnosi się do opiniowanej osoby. Dokument zostaje przekazany do wypełnienia zarówno jej najbliższym współpracownikom, jak też klientom oraz zwierzchnikom. Ankietę uzupełnia także poddawana analizie osoba, dokonując równocześnie swojej samooceny. Najważniejsze, by ludzie uzupełniający ankietę odpowiadali szczerze. Jedynie wtedy ocena 360 stopni będzie się liczyła i da rzeczywiste wyniki.

Kolejnym etapem jest wykonanie raportu z uzupełnionych wcześniej ankiet.
Ocena pracownika przez menedżera
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Ostatni krok z kolei to spotkanie osoby opiniowanej z coachem, którego zadaniem jest zinterpretowanie pozyskanych wyników oraz określenie najlepszej dla niej drogi rozwoju. Oceniany człowiek pozna swoje mocne oraz słabe strony, dowie się, jak pozbyć się tych gorszych, a także co zrobić, by poprawić swoją efektywność. Wspólnie z coachem zadecyduje, które umiejętności planuje rozwijać, by podnieść jakość swojej pracy. Dzięki obiektywnej opinii opartej na rzetelnych kryteriach poczuje, że pracodawcy rzeczywiście zależy na nim i na jego rozwoju.Ocena 360 stopni niesie także pomyślne efekty dla samego pracodawcy. Pozwala zebrać konieczne pracodawcy informacje odnośnie zatrudnianych przez niego pracowników (tutaj więcej). Dzięki dokładnym danym łatwiej będzie mu dobrać właściwe dla nich drogi poszerzania umiejętności i budować zespół, który wypracuje najlepsze dla firmy wyniki. Inwestowanie w kompetencje swojej załogi to jedna z najistotniejszych spraw, o jaką należy się zatroszczyć, jeżeli chcemy wyróżniać się na rynku swoimi usługami albo produktami proponowanymi klientom. Powyższa ocena to również sposób na poprawę komunikacji pomiędzy załogą a kadrą zarządzającą.